sabeghoun
21 اسفند 1401 - 10:48

نظارت بر توزیع فرآورده‌های دامی با ۲۱ تیم بازرسی در استان سمنان

سمنان- مدیرکل دامپزشکی استان سمنان از اجرای طرح تشدید نظارت بر توزیع فرآورده‌های دامی در استان خبر داد و گفت: این طرح با مشارکت ۲۱ تیم نظارت و بازرسی به مناسبت عید نوروز اجرایی شده است.

سید حمید رضا حسینی در گفتگو با خبرنگار مهر، از اجرای طرح تشدید نظارت‌ها بر بازار توزیع اقلام و فرآورده‌های پروتئینی شامل دام و طیور و آبزیان همزمان با فرارسیدن سال نو و ماه رمضان در هشت شهرستان استان سمنان خبر داد و بیان کرد: این طرح تا پایان ماه رمضان اجرایی می‌شود.

وی با بیان اینکه ۲۱ تیم نظارت و بازرسی در تمام استان سمنان در قالب این طرح حضور خواهند داشت، ابراز کرد: اداره کل دامپزشکی استان سمنان ۴۱ بازرس را برای این منظور در سراسر استان به کار می‌گیرد تا بهترین نظارت بر بازار عرضه محصولات و فرآورده‌های دامی و طیور، صورت گیرد.

مدیرکل دامپزشکی استان سمنان و عضو ستاد تنظیم بازار با بیان اینکه ۹۸۶ مرکز عرضه فرآورده‌های دامی در استان وجود دارد، تاکید کرد: نظارت بر این مراکز در کنار سردخانه‌ها، انبارها و محل‌های نگهداری، مکان‌های عرضه دام و طیور مانند مرغداری‌ها حتی خودروهای حمل گوشت و مواد پروتئینی و… تماماً در دستور کار قرار دارد و با متخلفان برخورد می‌شود.

حسینی با بیان اینکه نگهداری و تأمین و عرضه محصولات پروتئینی باید منطبق با اصول و قواعدی باشد که رعایت آنها تماماً الزامی است، گفت: پیگیری امور و نظارت بهداشتی بر مراکز عرضه با حضور کارشناسان و بازرسان تا پایان ماه رمضان به صورت مستمر در استان ادامه دارد.

وی با بیان اینکه بازرسان و کارشناسان دامپزشکی در دو اکیپ سیار و ثابت در مراکز تجمع و بازارچه‌ها و… استقرار خواهند داشت اما در کنار این نظارت‌ها نیاز است که مردم هم موارد عدم رعایت قوانین را به دامپزشکی سراسر استان اطلاع دهند، گفت: سامانه‌های تلفنی دامپزشکی و همچنین تعزیرات حکومتی و صمت آماده دریافت شکایات مردمی است.

مدیرکل دامپزشکی استان سمنان با بیان اینکه این طرح مجموعاً ۵۶ روز کاری دارد و تا سوم اردیبهشت ماه سال آتی ادامه خواهد داشت، تاکید کرد: برای اجرای طرح بازرسان دامپزشک و پیرادامپزشک در دو شیفت کاری صبح و عصر با ما همکاری و به بازرسی اماکن عرضه محصولات دامی می‌پردازند.

حسینی افزود: تفاوتی که طرح با سال‌های قبل دارد این است که همکاران ما در کشتارگاه‌های دام و طیور نیز استقرار خواهند داشت و بر نحوه تأمین گوشت مورد نیاز مردم نظارت خواهند کرد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1087764