sabeghoun
25 اسفند 1401 - 21:24

پخش ویژبرنامه های«یازنفسی»و«بهار نغمه سی»درشبکه اشراق

زنجان-مدیر کل صداوسیمای استان زنجان گفت: همزمان با عید نوروز برنامه های متنوع و شاد همانند ویژبرنامه «یازنفسی»و «بهار نغمه سی»در عیدنوروز در شبکه اشراق پخش می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، محسن لطیفی روز پنج شنبه گفت: شبکه اشراق برای لحظه تحویل سال ویژه برنامه «گلدی بهار» را تدارک دیده است که از ساعات پایانی سال ۱۴۰۱ بمدت ۲۴۰ دقیقه، همراه مخاطبان خواهد بود. پخش زنده مراسم تحویل سال نو، بیانات نوروزی رهبر معظم انقلاب، ارتباط با گزارشگران آزاد شهرهای استان، معرفی موسیقی محلی، فرهنگ بومی و آداب و رسوم نوروزی مناظق مختلف استان، ارتباط با سایر مراکز استانی، موسیقی و سرودهای شاد و مفرح و.... از آیتم های متنوع این ویژه برنامه خواهد بود.

وی افزود: همچنین «یازنفسی» عنوان دیگر ویژه برنامه ای است که در۷ برنامه بمدت ۷۰ دقیقه ای از اول فروردین از ساعت ۲۱ هرشب با آیتم های مختلفی مانند گزارش طنز، دابسمش، نوروزنامه، مسابقه پیامکی و موسیقی محلی و.... اوقات شادی را برای بینندگان به ارمغان خواهد آورد.

مدیر کل صداوسیمای استان زنجان گفت: «بهار نغمه سی» با موضوع معرفی آداب، رسوم و اماکن تاریخی استان و موسیقی بومی در ۱۰ برنامه ۲۰ دقیقه ای و برنامه «نغمه لر» با آیتم های شاد موسیقی سنتی، شادی بخش روزهای بهاری می شود.

لطیفی افزود: مسابقه اولدوز در ۱۶ قسمت ۲۰ دقیقه ای و ائویمیز در ۶ قسمت ۵۰ دقیقه ای در ایام تعطیلات نوروزی بصورت زنده از شبکه استانی پخش خواهد شد.

مدیر کل صداوسیمای استان زنجان به دیگر برنامه های تأمینی شبکه اشراق اشاره کرده و گفت: جشنواره فیلم های سینمایی، یک سینمایی ویژه نوجوان و سریال های تلویزیونی مدیرکل و سن سیز، درکنار مستند های نوروزی و دهها سرود و وله بهاری دیگر در نوروز ۱۴۰۲ در کنداکتور شبکه گنجانده شده است.

ویژه برنامه های شبکه اشراق برای ایام ماه مبارک رمضان

لطیفی در خصوص ویژه برنامه های شبکه اشراق برای ایام ماه مبارک رمضان گفت: آیدین آی، عنوان ویژه برنامه افطاری ماه مبارک رمضان است، که در ساعات افطار به مدت ۷۰ دقیقه میهمان سفرهای مومنین روزه دار است، بهره مندی از سخنان نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان، گزارش های ویژه جهت اشاعه فرهنگ سفره های ساده در افطار، میهمانان ویژه، خیرین و کارآفرینان استان، آیتم «امید رهایی» با موضوع پخش گزارش از زندانیان جرایم غیرعمد جهت جلب مشارکتهای مردمی در آزادسازی زندانیان، وله های مختلف، ادعیه های مخصوص افطار و گزارش مردمی، از آیتم های متعدد این برنامه است. آیدین آی به تهیه کنندگی اکبر مهران پور، کارگردانی مسعود عابدی و اجرای رضا جعفری پخش خواهد شد.

وی گفت: ویژه برنامه «اوباشدانلیق» هم در سحرگاهان از ساعت ۳و نیم بامداد به مدت ۷۰ دقیقه با آیتم های مختلفی مانند تلاوت قرآن، زمزمه سحر، ابتهال، قرائت ادعیه و اذکار، اذان و مناجات و بخش کارشناسی در لحظات ربانی و ملکوتی سحر، به تهیه کنندگی علی رجبی، اجرای اصغر داداشی و کارگردانی مهرداد خلیلی همراه و میهمان بینندگان عزیز خواهد بود.

مدیر کل صداوسیمای استان زنجان گفت: همه ساله آحاد گسترده ای از مردم استان در بزرگترین همایش قرآنی سال، صحنه های بی بدیل عشق و دلدادگی شان را به کانون مکتوب وحی الهی در صفوفی که به زیبایی نشان دهنده وحدت و همدلی است به منصه ظهور می رساندند تا گویای این مهم باشد که پایتخت نشینان شور حسینی همان دلدادگان کتاب الهی می باشند.این مراسم معنوی تحت عنوان ایشیخلی آیه لر همه روزه از ساعت ۱۶و چهل و پنج دقیقه از محل حسینیه اعظم زنجان از طریق شبکه اشراق و صدای مرکز زنجان بصورت زنده پخش می شود. تهیه کننده این برنامه علی رجبی و کارگردان سعید قاسمی است.

لطیفی در خصوص برنامه های رادیو نیز اظهار داشت: شبکه استانی صدا هم با ویژه برنامه «نازلی بهار» بمدت ۲۱۰ دقیقه، حال و هوای تحویل سال را به سمع شنوندگان می رساند. از آیتم های این برنامه می توان می توان به پخش بیانات نوروزی رهبر معظم انقلاب، تبیین آئین های ایرانیان هنگام تحویل سال نو، شعار سال، بخش کوتاه عزیز ایرانیم؛ با توجه به حوادث سال ۱۴۰۱ و از سر گذراندن فتنه ها و آشوبهای دشمن و تقدیم شهدای بسیار در این بخش جملات مردمی با مطلع عزیز ایرانیم پخش خواهد شد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1096605