sabeghoun
04 خرداد 1402 - 13:55

واکاوی مشکلات پیش پای پروژه‌های تعاونی مساکن شهرستان رزن

همدان- مشکلات پیش پای پروژه های تعاونی مسکن شهرستان رزن را نمی‌توان سنگ های بزرگ خواند؛ مشکلاتی در این مسیر وجود دارند که با همت‌ بزرگ می‌توان آنها را حل کرد و پروژه ها را به اتمام رساند.

خبرگزاری مهر، استان‌ها: موضوع مسکن در استان همدان و تأمین آن یکی از دغدغه‌های اصلی مردم است، مسکنی که می‌تواند امید به آینده را در جوانان ایجاد و مسیر را برای رشد و توسعه شهرستان‌های همدان نیز مهیّا سازد.

در این مسیر، یکی از شهرستان‌هایی که چشم انتظار مسکن سازی و بهبود وضعیت پروژه‌های مسکن به ویژه در حوزه تعاونی‌های مسکن است، شهرستان رزن است.

کاهلی اعضای تعاونی، دلیل اصلی انجام نشدن پروژه مسکن رزن

مدیرعامل تعاونی مسکن ایثارگران رزن در این زمینه به خبرنگار مهر گفت: قبل از سال جاری با برگزاری جلسه با شهرداری توافق شد که اعضا معرفی شوند و طبق نقشه‌های ارائه شده به شهرداری، برای گرفتن مجوز ساخت اقدام کنند.

حسین نامدار با بیان اینکه دلیل اصلی انجام نشدن پروژه مسکن رزن سست بودن و اقدام نکردن اعضا تعاونی بوده است، افزود: تعاونی و شهرداری در این پروژه نقشی ندارد و خود اعضا باید دست به کار شوند.

وی یادآور شد: با ارسال سومین مرحله پیامک به اعضا اعلام کردیم که اعضا می‌توانند به تعاونی مسکن مراجعه کرده و نقشه را تحویل بگیرند.

نامدار تصریح کرد: تمام امکانات شامل زیرسازی، معابر، خیابان‌ها، جدول گذاری و لوله گذاری آب شهری انجام شده و به دنبال صدور اسناد این زمین‌ها هستیم.

مدیرعامل تعاونی مسکن ایثارگران رزن خاطرنشان کرد: هیچ گونه مشکلی برای ساخت در این پروژه وجود ندارد.

واکاوی مشکلات پیش پای پروژه‌های تعاونی مساکن شهرستان رزن

افراد باید لیست تقاضای ساخت را تکمیل کنند

مدیر عامل شرکت تعاونی مسکن فرهنگیان رزن نیز در گفتگو با خبرنگار مهر بیان کرد: در تاریخ ۲۴ اردیبهشت ماه ۱۴۰۲ در شهرداری جلسه‌ای برگزار شد و طی موافقت شهرداری از تاریخ ۲۵ اردیبهشت ماه کسانی که متمایل ساخت در این شهرک هستند برای گرفتن پروانه مراجعه کنند.

احمد ستاری خاطرنشان کرد: هر فردی که متقاضی است باید لیست تقاضای ساخت را تکمیل کند تا مراحل قانونی این کار انجام گیرد.

وی متذکر شد: متقاضیان اعم از اعضا و مالکین می‌توانند درخواست خود را با ارسال پیامک به شماره اختصاصی دفتر شرکت ۰۹۲۲۰۷۵۵۳۶۱ ارسال و مقدمات دریافت پروانه ساخت را فراهم کنند.

ستاری با بیان اینکه مشکلی در این زمینه وجود ندارد، خاطرنشان کرد: فعلاً نیازی به مراجعه به شهرداری و دفتر نیست و پیامک‌های مربوطه به صورت روزانه پیگیری خواهند شد.

حال باید دید با توجه به اینکه مسئولان مربوطه در تعاونی‌های مسکن شهرستان رزن، علت‌ها و موانع پروژه‌های مربوطه را جزئی می‌دانند، مسیر مسکن سازی در این شهرستان به چه نحوی پیش می‌رود.

شهرستان رزن نیازمند توسعه و رشد است و موضوع مسکن می‌تواند مانع از مهاجرفرستی و عاملی برای جذب نیروی جوان و مولد به این شهرستان شود؛ موضوعی که نیازمند ورود صریح فرماندار، معاون عمرانی و دیگر مسئولان این شهرستان است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1237669